براي مشاهده جستجوي مورد علاقه تان وارد سيستم شويد  
 : جستجوي مورد علاقه من

 

راهنماي خريد :

 

1- ابتدا گروه كالاي مورد نظر خود را انتخاب كنيد . در قسمت "خريد" وب سايت ميتوانيد گروههاي كالا را مشاهده كنيد و گروه و يا زيرگروه هاي مورد نظر خود را انتخاب كنيد .

 

عكس1

 

2- شما ميتوانيد از طريق جستجو نيز خريد را شروع كنيد . به اين شكل كه در صفحه اصلي ، نام كالاي مورد نظر را تايپ كنيد و با فشردن دكمه "جستجو " به صفحه جستجوي كالا ها برويد .

 

 

عكس2

 

3- در صفحه جستجوي كالا ها از سه طريق ميتوانيد عمل جستجو را انجام دهيد .

الف – جستجوي كلمه اي :

در اين حالت كلمات مورد نظر را به صورت جدا از هم تايپ ميكنيم و سپس بر روي دكمه " جستجو" كليك ميكنيم .

 

عكس3

 

ب- جستجوي عمومي :

اين جستجو در سمت راست و پايين مشاهده ميشود .

دراين جستجو شما ميتوانيد جستجوي خود را بر اساس مواردي چون :

محل قرارگيري كالا ، محل ارسال كالا ، زمان نمايش كالا و ..

انجام دهيد .

 

 

عكس4

 

ج – كالا ياب :

در اين جستجو كه مخصوص هر گروه كالا ميباشد ، شما ميتوانيد دقيقا كالايي كه در نظر داريد با انتخاب مشخصات آن پيدا كنيد. اين در صورتي است كه فروشنده كالا نيز اين مشخصات را انتخاب كرده باشد تا كالاي او با اين مشخصات در سيستم ثبت شود و در اين قسمت در ليست قرار گيرد .

 

عكس5

 

د – جستجوي تركيبي :

شما ميتوانيد جستجوهاي كلمه اي و عمومي و كالاياب را به صورت همزمان استفاده نماييد و تركيبي از اين جستجو ها را بكار بگيريد تا نتيجه دلخواه شما بدست آيد .

 

ذخيره جستجوها :

هنگامي كه شما از جستجوهاي تركيبي استفاده ميكنيد ، ممكن است تمايل داشته باشيد تا اين تركيب جستجو را ذخيره نماييد تا در دفعات بعدي مراجعه به وب سايت ديگر نيازي به تنظيم جستجو نباشد و با مراجعه به " صفحه شخصي" و كليك بر روي جستجوي مورد علاقه ، نتايج جديدي كه اين جستجو در بر دارد مشاهده نماييد .

 

عكس6

 

مقايسه كالاها :

شما ميتوانيد با انتخاب كالاها و فشردن دكمه " مقايسه كنيد " مشخصات كالاهاي مختلف را با يكديگر مقايسه كنيد تا انتخاب مناسبتري را داشته باشيد .

 

عكس7

 

مشاهده مشخصات كالا :

با كليك بر روي نام هر كالا ، به صفحه " مشخصات كالا" راهنمايي مي شويد .

در بخش " مشخصات كالا" شما ميتوانيد مشخصات كلي ، مشخصات ويژه گروه كالا ، نحوه ارسال كالا به خريدار ، روش هاي پرداخت وجه توسط خريدار به فروشنده و ... را مشاهده نماييد .

 

شركت در حراج و شرايط آن :

با فشردن دكمه " شركت در حراج" ، به قسمت مربوطه هدايت ميشويد . در اين قسمت شما مي بايست رقمي بالاتر از رقم كنوني حراج را انتخاب كنيد . ( حداقل 500 تومان بالاتر )

 
 

عكس 8

 

براي شركت در حراج مي بايست در وب سايت ثبت نام كرده و وارد سيستم شده

باشيد . در غير اينصورت به" صفحه ورود به سيستم" هدايت ميشويد .

بعضي فروشندگان مايل هستند تنها اعضاي تاييد شده ، در "حراج" يا "خريد فوري" كالايشان شركت كنند . براي توضيحات بيشتر به قسمت "اعضاي تاييد شده" مراجعه نماييد .

 

عكس9

 

بعد از تعيين رقم حراج و كليك بر روي دكمه "در حراج شركت مي كنم" به صفحه تاييد رقم شركت در حراج ، راهنمايي ميشويد .

در اين صفحه شركت در حراج را نهايي مي كنيد  و مي توانيد روند اجراي حراج را ازطريق صفحه شخصي پي گيري نماييد در صورت لزوم دوباره در حراج قيمت گذاري نماييد . اگر رقم حراج به " حداقل قيمت فروش" نرسد  ، با پايان زمان حراج هيچ معامله اي انجام نمي گيرد و حراج به نتيجه نمي رسد ولي اگر رقم حراج به "حداقل قيمت فروش" رسيده باشد ، با تمام شدن زمان حراج كالا ، پس از حداكثر يك روز كاري معامله در سيستم ثبت مي شود و به طرفين اطلاع رساني مي شود ( ايميل و تلفن طرفين در اختيار يكديگر قرار ميگيرد . ).

توجه
: فقط در شرايط زير امكان انصراف از شركت در حراج وجود دارد البته تا 12 ساعت قبل از اتمام حراج :

1- تايپ اشتباهي

2- توضيحات كالا با واقعيت تفاوت دارد

3- فروشنده امكان رويت كالا قبل از خريد را رد مي كند 

اگر علت انصراف از حراج مطابق قوانين وب سايت نباشد ، مديريت وب سايت حق دارد كه حساب كاربري خريدار را مسدود كند و خريدار مي بايست خسارت وارده به فروشنده را جبران كند . 

 

شركت در خريد فوري و شرايط آن :

 

با فشردن دكمه " خريد فوري" به قسمت مربوطه هدايت مي شويد ، در اين قسمت مي بايست تعداد كالا را مشخص كنيد و بر روي دكمه "خريد فوري" كليك نماييد .

حال به صفحه تاييد " خريد فوري" راهنمايي ميشويد .

 

عكس10

 

براي شركت در خريد فوري مي بايست در وب سايت ثبت نام كرده و وارد سيستم شده باشيد . در غير اينصورت به" صفحه ورود به سيستم" هدايت ميشويد .

بعضي فروشندگان مايل هستند تنها اعضاي تاييد شده ، در "حراج" يا "خريد فوري" كالايشان شركت كنند . براي توضيحات بيشتر به قسمت "اعضاي تاييد شده" مراجعه نماييد .

 

با تاييد " خريد فوري" ، يك معامله براي كالا در سيستم ثبت ميگردد و فروش كالا به پايان مي رسد و به طرفين خريدار و فروشنده از طريق ايميل ، پيام داده ميشود و همچنين از طريق صفحه شخصي . (ايميل و تلفن طرفين در اختيار يكديگر قرار ميگيرد . )

 

راهنماهاي گروه كالا :

در برخي از گروه ها ، راهنماهاي تخصصي مربوط به خريد درآن زمينه مشاهده ميگردد . ( مثلا خريد كامپيوتر و ... )

اين راهنما ها ميتواند از طرف اعضاي وب سايت ارسال گردد تا با نام ايشان در قسمت مربوطه درج گردد .

توجه : كالاهاي شما با نام كاربري شما در وب سايت قيد مي گردند و افرادي كه آگهي را مشاهده مي كنند و يا در حراج ها شركت مي نمايند تا قطعي نشدن خريد ( اعم از حراج و يا خريد فوري ) مشخصات شما براي هيچكس قابل رويت نيست و تنها مديريت وب سايت يك دو سه حراج آگاه به مشخصات شما است و  تنها ايميل و تلفن شما بعد از قطعي شدن معامله براي خريدار ارسال ميشود .

توصيه هايي براي خريداران :

قبل از خريد و پيشنهاد قيمت دادن براي اينكه خريدي مطمئن داشته باشيد توصيه مي شود موارد زير را مطالعه فرمائيد:
  1- مطالعه دقيق توضيحات کالا ( عکس و توضيح کالا )
  2- مطالعه نظر ديگران در خصوص فروشنده
  3- آيا امکان پس دادن کالا وجود دارد ؟
  4- انتخاب روش مطمئن براي پرداخت
  5- آيا هزينه حمل و نقل واضح و مناسب است ؟

بعد از خريد توصيه ميشود :

1- اکثر فروشندگان در وب سايت " يك دو سه حراج " انواع مختلف روشهاي پرداخت را انتخاب مي کنند. روشهايي از قبيل واريز پول يا پرداخت در موقع تحويل کالا ممکن هستند .
توجه :به هيچوجه پول را بوسيله پست يا با حواله نقدي پرداخت نکنيد ! چون بدينوسيله نميتوان دريافت کننده وجه را رديابي نمود.

2- اگر کالائي را خريداري نموديد و بعد از پرداخت وجه ، کالا براي شما ارسال نشد ، بلافاصله با فروشنده تماس بگيريد .سعي کنيد با کمک يکديگر مسئله را حل کنيد .اگر امکان حل مسئله وجود ندارد با ما تماس بگيريد.

3- لطفا بعد از خريد ، فروشنده را درست و منصفانه مورد قضاوت قرار دهيد . حتي در مواردي که تجربه خوبي نداشته باشيد .


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
درباره ما
Copyright ©   1 2 3 Haraj Inc. All Rights Reserved.